Born in 1968, living in Bursa / Turkiye, textile engineer. I am specialized in landscape, conceptual & infrared photography as well as street & urban life.
I am a holder of the artistic title of EFIAP which is given by FIAP, and a member of BUFSAD (Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği). I have more than 700 awards & acceptances from international & national photography competitions. My works have been repeatedly published in albums, magazines, calendars, domestic and foreign catalogs and participated in international post-contest exhibitions.

The Gear :
my eyes, my heart, my brain & mostly my soul…

1968 doğumluyum, Bursa’da yaşıyorum, tekstil mühendisiyim. Şehir ve kırsal yaşam gibi farklı tarzları denemekle birlikte, özellikle manzara, kurgu ve kızılötesi fotografçılıkla ilgileniyorum.
FIAP tarafından verilmiş olan EFIAP unvanı sahibiyim. BUFSAD (Bursa Fotograf Sanatı Derneği) üyesiyim. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 700’den fazla ödül ve sergilemem bulunmaktadır. Çalışmalarım yerli ve uluslarası fotograf albümlerinde, dergilerde, takvimlerde, kataloglarda ve sergilerde yayınlanmıştır.

Ekipman :
Gözlerim, kalbim, beynim ve çoğunlukla ruhum…